Inicjatywa

Jak powstał portal sztuki Artbay ?

Już Wam odpowiadam 

Moją pracownię oprawy, outlety ramiarskie i druk artystyczny buduję od 20 lat dużym nakładem pracy i osobistego zaangażowania.

Bywało, że pracowałem od rana do nocy, żeby na czas wykonać to, co mi moja wyobraźnia podpowiadała. Każde zlecenie traktowałem bardzo indywidualnie i dawałem z siebie dużo, aby odpowiednio dobrana dla Was oprawa trafiła na czas i czasami czułem się przemęczony….

Wielu z Was, zwłaszcza mieszkający w Krakowie, zauważyło, że nie było mnie prawie rok ani w pracowni, ani za ladą. Moje zniknięcie spowodowane było ciężką chorobą, która zaskoczyła mnie i moich bliskich. Była to hiponatermia oscylacyjna, która wiązała się z utratą świadomości i pamięci. Nikt z Was nie jest w stanie sobie wyobrazić, czym jest utrata pamięci, gdy nagle znajome twarze stają się obce, gdy wszystko co umiałeś i wiedziałeś, przestało istnieć . Był to bardzo ciężki okres zarówno dla mnie, mojej rodziny, oraz mojego zespołu, z którym jestem bardzo zżyty i który, można powiedzieć, budował ze mną markę od początku. Martwili się o mnie i bali się, czy moja pracownia przetrwa, która na pewien czas musiała zostać zamknięta. Wiem, że i Wy martwiliście się o mnie i o to kto oprawi Wasze prace:)

Ale wróciłem i otwieram portal sztuki !

Dzięki pomocy i zaangażowaniu zarówno młodych a także doświadczonych i uznanych już artystów, odbyła się aukcja charytatywna na potrzeby mojej rehabilitacji. Ze środków zabranych podczas sprzedaży prac tych artystów mogłem  otrzymać specjalistyczną pomoc, odzyskać pamięć i sprawność motoryczną. Mogłem wrócić do domu i do Was. Chociaż początki były bardzo trudne, bo pamięć wracała powoli. Gdy moi przyjaciele pokazywali mi prace w telefonie, albo na żywo i pytali : Marcin, pamiętasz to, albo pamiętasz mnie ? …. reagowałem uśmiechem, ale komórki pamięci nie potrafiły wypowiedzieć ani słowa, ani rozpoznać  co to …:(

Powrót do pracy też nie był łatwy, bo w zasadzie nic nie umiałem zrobić. Ale dzięki Waszej pomocy już większość moich komórek jest uwolniona i wróciłem tam, gdzie zawsze lubiłem bywać całymi dniami i postanowiłem Wesprzeć młodą sztukę ! Dlatego otworzyłem portal sztuki, gdzie wszystkim chcę pokazać wyjątkową twórczość utalentowanych.

Jestem pełen zapału do tworzenia portalu, który będzie Was promował, gdzie będziecie mogli udostępniać swoje talenty, być może na całym świecie. I mocno wierzę , że mi się to uda, bo skoro udało mi się wrócić, mówię płynnie i potrafię wszystko zorganizować,  to też się uda !

Zamierzam również promować sztukę, udostępnić pracownie plastyczne, organizować wystawy i wernisaże. Udało mi się znaleźć wyjątkowe miejsce w Krakowie, ponad 2000 m2. w starym industrialnym budynku, gdzie jest również moja pracownia oprawy. Włożyłem, dużo energii oraz środków aby móc stworzyć coś wyjątkowego, Magazyn dla Sztuki ! Będę wystawiał prace artystów, które będą dostępne do kupienia dla zainteresowanych w wersji oryginalnej lub wydrukowane przez nas repliki sygnowane przez artystów.

Wspieram i Promuje Was ! Wy pramujcie mnie hergon.pl / oprawa / i nasz portal ! Również wsparcia udzieli Wam uznana na polskim rynku sztuki marka Renesans ( główny sponsor mojej aukcji charytatywnej ), która przewidziała dla utalentowanych, początkujących artystów bony na zakup wszystkich materiałów plastycznych.

Pozdrawiam Was i do zobaczenia 

PS: Moja platforma powstała w 2008 r przy wsparciu dotacji z UE . W ciągu 3 miesięcy zalogowało się tam setki talentów, możecie ją zobaczyć na artbay.archiwum.pl

Kryzys jaki dotknął minie wtedy oraz wielu przedsiębiorców w na całym świecie, spowodował, że nie dokończyłem platformy. Firma informatyczna, która realizowała dla mnie to zlecenie, ogłosiła upadłość i prace nad platformą nigdy nie zostały zakończone. Ale teraz zabieram się do działania na nowo. Obiecałem sobie, że muszę skończyć to co zacząłem !

Po błędach jakie zrobiłem na starcie zreformowałem się i mówię wszystkim Nasz Portal !