(hasło musi się składać conajmniej z 8 znaków i zawierać 1 dużą literę, 1 małą, cyfrę oraz 1 znak specjalny)

*Zapoznałam/em się z zasadami korzystania z portalu Krakowskiego Magazynu Sztuki ArtBay opisanymi w Regulaminie oraz je akceptuję.

*Zapoznałam/em się z zasadami przetwarzania moich danych osobowych w portalu Krakowskiego Magazynu Sztuki ArtBay opisanymi w Polityce.

Chcę otrzymywać newsletter drogą e-mail z portalu Krakowskiego Magazynu Sztuki ArtBay. Rozumiem, że wiadomości będą wysyłane w celu przesyłania informacji handlowych o produktach, usługach, nowościach i ofertach, rabatach portalu Krakowskiego Magazynu Sztuki ArtBay, a także treści o charakterze edukacyjnym. Więcej informacji o przetwarzaniu danych osobowych, w tym o przysługujących prawach, znajduje się w Polityce.

Zaznacz wszystkie powyższe

Masz już konto?
Zaloguj się!

Zaloguj się
Jak dołączyć do grona Artystów

Dlaczego warto i jak dołączyć do grona Artystów portalu Krakowskiego Magazynu Sztuki ArtBay?

Jeśli chcesz dołączyć do grona Artystów prezentujących swoje dzieła w naszym Portalu oraz chcesz:

Jeżeli na część z powyższych możliwości odpowiedziałaś/łeś “Tak”, skontaktuj się z nami i dołącz do grona Artystów
współpracujących z Krakowskim Magazynem Sztuki ArtBay!

Już dzieli Cię tylko klika kroków, aby rozpocząć z nami swoją przygodę. Poniżej przedstawiamy plan działania:

  1. Wyślij do nas wiadomość e-mail na adres: kontakt@artbay.pl i opisz krótko kim jesteś, jaką Sztukę tworzysz, co lubisz,
    możesz przesłać kilka swoich pogądowych prac.
  2. Odezwiemy się do Ciebie w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych i prześlemy formularz rejestracyjny oraz dokumenty prawne
    do zapoznania się przed rozpoczęciem współpracy z nami.
  3. Po dopełnieniu formalności Twoje prace umieścimy w Portalu, by nasi Odbiorcy mogli podziwiać i kupować Twoje prace.

Jeśli chcesz zarezerwować tę pracę skontaktuj się
z nami mailowo na adres biuro@artbay.pl

KopiaFine-art , czyli druk wykonywany na wysokiej
jakości maszynie pigmentowej na podłożu
bawełnianym, bezkwasowym. Kopie Fine-art dostępne
są w ograniczonej ilości.

Kopia Fine-art, czyli druk na płótnie wykonywany na maszynie pigmentowej, naciągnięty na blejtram następnie zabezpieczony werniksem. Obraz z dołączonym certyfikatem autentyczności.

Darmowa wysyłka na terenie Polski paczek do rozmiaru 70x100 cm.

Zamówienia wysyłamy za pośrednictwem firm kurierskich DPD, DHL, Pocztex.

W sprawie wysyłek niestandardowych lub poza Polskę prosimy o kontakt mailowy na adres biuro@artbay.pl Koszty wysyłki będą ustalane indywidualnie.

Biogram

Danuta Leszczyńska-Kluza urodziła się w 1926 roku w Przemyślu, zmarła w 2019 roku w Krakowie. Od 1946 roku studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, m.in. u Zygmunta Radnickiego, dyplom obroniła w pracowni prof. Zbigniewa Pronaszki w 1952 roku. Obrazy jej balansują na granicy abstrakcji i figuracji, często łącząc ze sobą te dwa kierunki. W pracach malarki zawarta jest tajemniczość, liryczność i subtelna kobiecość. Prace Danuty Leszczyńskiej-Kluzy niekiedy powstawały w wyniku mieszania różnych technik artystycznych, co nadaje im dodatkowych walorów formalnych i dekoracyjnych. Twórczość Danuty Leszczyńskiej-Kluzy nie daje się przypisać do żadnego ze współczesnych artystce nurtów dominujących w sztuce drugiej połowy XX wieku. W 1955 r. uczestniczyła w głośnej pokoleniowej wystawie ARSENAŁ w Warszawie. Reprezentowała Polskę. Międzynarodowym Biennale Sztuki w Lublanie (1964), Sao-Paulo w (1969) Grafiki i Rysunku w Oslo (1974), Wenecji (1984) Twórczość jej była niejednokrotnie nagradzana. Między innymi na Ogólnopolskiej Wystawie Grafiki Artystycznej w Warszawie (1956), Srebrny Medal Internazionale Accademia di Tommaso Campanella w Rzymie (1968) czy nagrodę Wojewody Krakowskiego w Dziedzinie Kultury i Sztuki (1995). Prace Danuty Leszczyńskiej-Kluzy znajdują się niezliczonych kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą oraz w zborach licznych instytucji muzealnych, między innymi; Muzeach Narodowych w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu, Kielcach, Pradze, Bratysławie, Edynburgu, Sztokholmie, Tel-Awiw, Tokio.